Cena Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin

Dne 3. 4. 2013 Český egyptologický ústav FF UK obdržel na slavnostním shromáždění k 665. výročí založení Univerzity Karlovy v Praze Cenu Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin za rozvíjení multidisciplinárního výzkumu v Egyptě na české archeologické koncesi v egyptském Abúsíru a zejména za objev unikátního souboru soch vysokých hodnostářů z doby egyptské 5. dynastie.

Cena Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin, je udělována Univerzitou Karlovou za významný a originální tvůrčí počin, například odbornou časopiseckou nebo knižní publikaci, umělecké dílo, pořádání výstavy, realizovaný patent apod. Oceněným může být pracovník nebo pracovní tým působící na univerzitě. Hlavním kritériem pro udělení ceny je původnost, kvalita a závažnost tvůrčího počinu.

Cenu převzal ředitel Českého egyptologického ústavu FF UK prof. Miroslav Bárta.

• článek o slavnostním shromáždění z časopisu iForum najdete  zde
Úvod > Nástěnka > Cena Bedřicha Hrozného za tvůrčí počin