Pozvánka na Mezinárodní den archeologie 2016

Český egyptologický ústav se již třetím rokem připojí k Mezinárodnímu dni archeologie, který proběhne v sobotu 15. října 2016.

V Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur jsme pro Vás připravili cyklus zajímavých přednášek o nejnovějších českých výzkumech v Egyptě a Súdánu. Připraven je také doprovodný program pro děti, které budou moci navštívit písařskou školu, naučí se psát hieroglyfy, poznají tajemství mumifikace nebo se naučí hrát některou ze staroegyptských her. Více informací naleznete zde.

Další součástí programu, na které se podílí Český egyptologický ústav FF UK, jsou Archeologické jednohubky, krátké, pětiminutové přednášky na archeologická témata ve studentském klubu na Celetné 20.

MDA-Jednohubky MDA-2016-plagat

Úvod > Nástěnka > Pozvánka na Mezinárodní den archeologie 2016