MgA. Ing. Martin Frouz, Ph.D.

Fotograf, fotodokumentátor a pedagog. Jeho spolupráce s Českým egyptologickým ústavem FF UK započala v roce 2003, kdy jako fotograf české redakce National Geographic poprvé navštívil Abúsír.

Ve své fotografické tvorbě se věnuje především tématům historie, archeologie a dokumentace památek. K jeho nejdůležitějším projektům patří mimo Egypt dokumentace Karlova mostu (ale i pozůstatků Juditina mostu), Pražského hradu (katedrála sv. Víta, archeologické vykopávky, korunovační klenoty a mnoho dalšího), kostela Nejsvětějšího srdce Páně na Vinohradech, paleolitického umění (zejména z oblasti Moravy, ale i jiných částí světa). Kromě fotografie a fotodokumentace různých vědních oborů se realizuje i ve své volné tvorbě. V posledních letech nabyté praktické i teoretické zkušenosti z fotodokumentace a spolupráce s médii předává i studentům na několika vysokých školách. Fotografie Martina Frouze tvoří obrazový doprovod mnoha vědeckých i populárně naučných publikací. Je dvojnásobným držitelem ocenění Zlaté oko v soutěži Czech Press Photo.

Úvod > Ústav > Pracovníci > MgA. Ing. Martin Frouz, Ph.D.