Dobrodružství archeologie: Egypt – Kolaps civilizací

Premiéra první části seriálu České televize o práci českých archeologů v zahraničí.

Sledujeme profesora Miroslava Bártu a tým egyptologů při jejich detektivní terénní práci objevování tajemství egyptské civilizace. Za tu dobu, co profesor Miroslav Bárta se svým týmem jezdí do Abúsíru, zde byla odkryta desítka historicky velmi významných hrobových komplexů patřících nejvyšším hodnostářům takzvané Staré říše z doby 2700–2200 před Kristem. Jižní Abúsír, místo, kde došlo k nejnovějším a zcela převratným objevům českých egyptologů, je lokalitou, kde výzkumy probíhají již přes dvě desetiletí.

Egyptologové vyrážejí na expedici nejčastěji dvakrát do roka, na jaře a na podzim, jejich tým čítá až osm lidí: archeolog, egyptolog, antropologové, kunsthistorik, přírodovědec, atd. Petr Horký se štábem je sledoval a natáčel na jedné z expedic a byl u dalšího významného objevu.

Podrobnosti události

Začátek události
12.1.2018 21:00 - 21:55
Česká televize, program ČT 2