Pozvánka na Mezinárodní den archeologie

Letos jsme pro Vás opět připravili další oslavu Mezinárodního dne archeologie, v pořadí již čtvrtý ročník. Od roku 2014, kdy se konal poprvé, se k němu přidává stále víc institucí nejen z České, ale i Slovenské republiky. Hlavní program archeologických ústavů FF UK bude probíhat v sobotu 21. října 2017 od 10 do 16 hodin v prostorách Filozofické fakulty UK v Celetné 20. Každý návštěvník si může vyzkoušet práci archeologa, nahlédnout do života našich předku a dovědět se nejnovější poznatky nejen z oblasti archeologie, ale i geologie či antropologie. Egyptologický ústav pro Vás připravil tři stanoviště, kde Vám vysvětlíme, jak probíhala mumifikace, ukážeme Vám stolní hry, kterými si Egypťané krátili volné chvíle a naučíme Vás psát egyptské hieroglyfy na ostraka, zlomky keramiky, které byly nejběžnějším a nejlevnějším materiálem pro psaní ve starém Egyptě. Dozvíte se také, kde a jak probíhají české výzkumy v Egyptě a rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy týkající se této výjimečné země na Nilu.

Víc informací naleznete na našich webových stránkách: http://denarcheologie.cz/.

Sledujte také náš Facebook, kde naleznete nejaktuálnější novinky a tipy na další akce probíhající po celé České i Slovenské republice.

Kde všude ve světě probíhají akce k Mezinárodnímu dnu archeologie, můžete zjistit na stránkách Amerického archeologického ústavu: https://www.archaeological.org/archaeologyday.

Čeká Vás den plný objevování, poznávání a zábavy.

Těšíme se na Vás

Úvod > Nástěnka > Pozvánka na Mezinárodní den archeologie