Jaký byl Mezinárodní den archeologie 2018 na Českém egyptologickém ústavu

Český egyptologický ústav se již po páté připojil k Mezinárodnímu dni archeologie, který probíhá celosvětově vždy třetí sobotu v říjnu. Jeho cílem je přiblížit práci archeologů a význam této vědy pro širokou veřejnost. K akci se tento rok připojil rekordní počet institucí (více než 60) po celé České republice. V prostorách Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Celetné 20 připravil Český egyptologický ústav ve spolupráci s dalšími katedrami a ústavy bohatý program, během kterého se návštěvníci mohli seznámit se základy psaní hieroglyfů, dozvědět se vše o mumifikaci nebo si zahrát tradiční staroegyptské hry. V rámci krátkých přednášek byly také představeny nejnovější objevy egyptologů na české archeologické koncesi v Abúsíru. Dorazilo Vás neuvěřitelných 1 300! Děkujeme a za rok opět na shledanou.

Úvod > Nástěnka > Jaký byl Mezinárodní den archeologie 2018 na Českém egyptologickém ústavu