7. ročník Letní školy ptolemaištiny (7. Ptolemäische Sommerschule )

Ve dnech 27. – 30. srpna  hostil Český egyptologický ústav FF UK 7. ročník letní školy ptolemaištiny. Jednalo se o mezinárodní shromáždění odborníků zabývajících se ptolemaiskými nápisy v chrámech (Edfu, Esna, Dendera, Kom Ombo, Fílé atd.), ale také v hrobkách a na menších artefaktech jako jsou např. stély a obětní stoly.  Vědci se v Praze sešli, aby prodiskutovali problematické části studovaných textů a to z hlediska přepisu, překladu, gramatiky a interpretace.

Letní školy se zúčastnilo přes třicet egyptologů z různých zemí a institucí. Bylo předneseno dvacet příspěvků, které se zabývaly nejmladší fází hieroglyfického písma z různých hledisek. Mezi přednášejícími byli i dva členové Českého egyptologického ústavu FF UK.

Úvod > Nástěnka > 7. ročník Letní školy ptolemaištiny (7. Ptolemäische Sommerschule )