Pozvánka na Mezinárodní den archeologie

Český egyptologický ústav ve spolupráci s dalšími katedrami a ústavy FF UK je již pošesté organizátorem Mezinárodního dne archeologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, jenž proběhne v sobotu 19. října 2019 v Praze v prostorách Karolina (vstup z Celetné ulice č. 20).

V rámci pestrého programu jsme pro návštěvníky opět připravili tři stanoviště. Na prvním se návštěvníci dozví, jak probíhala mumifikace ve starém Egyptě a co všechno bolo zapotřebí pro spokojený život zesnulého v zásvětí. Druhé stanoviště představí hieroglyfické písmo, které bude možné si přímo na místě vyzkoušet. Poslední stanoviště nabídne novinku: ukázky 3D tisků a sádrových odlitků skutečných předmětů objevených Abúsíru a představí techniku dokumentace reliéfů ze stěn staroegyptských hrobek.

V prostorách studentského klubu bude jako každý rok připraven cyklus „jednohubek“, krátkých přednášek, kde se například dozvíte, jak staří Egypťané vařili pivo.

Další novinkou bude módní přehlídka, která představí modely oděvů od pravěku až po středověk.

Těšíme se na Vás!

Plakát a program