Mezinárodní den archeologie 2018 na Českém egyptologickém ústavu FF UK

Chcete se potkat s egyptology a strávit s nimi den plný poznávání a zábavy? Český egyptologický ústav FF UK se podílí na přípravě již 5. ročníku Mezinárodního dne archeologie, který proběhne 20. října 2018 v prostorách nádvoří Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Celetné 20. Na své si přijdou jak děti, tak jejich rodiče. Dozvíte se, co bylo potřebné pro řádnou mumifikaci, naučíte se psát hieroglyfy na ostraka (zlomky keramických nádob), nebo si můžete zahrát některou ze staroegyptských her. V krátkých přednáškách, tzv. jednohubkách, se dovíte o nejnovějších objevech v Abúsíru nebo o tom, jak vypadá den egyptologa v terénu. Rádi také zodpovíme vaše dotazy k civilizaci starého Egypta. Přestože Jiří Bartoška tentokrát nedorazí, i letos pro vás máme malé překvapení, které byste si rozhodně neměli nechat ujít. Těšíme se na vás!

Další, průběžně aktualizované, informace najdete na sociálních sítích nebo na webu.

Plakát s programem a podrobným programem Archeologických jednohubek

Fotografie z minulého ročníku Mezinárodního dne archeologie

Úvod > Nástěnka > Mezinárodní den archeologie 2018 na Českém egyptologickém ústavu FF UK