V soutěži monografií na Univerzitě Karlově uspěli autoři z ČEgÚ

V soutěži vysoce kvalitních monografií na UK 2019 (t.j. vydaných v roce 2017) se umístilo dvacet šest publikací z FF UK, sedm z nich mezi patnácti nejlepšími. Na 4.-6. místě se nacházejí Miroslav Verner, Jan Palkoska a Jan Bičovský. Prof. Miroslav Verner z Českého egyptologického ústavu FF UK uspěl s publikací „Abusir: The Necropolis of the Sons of the Sun“.

Na děleném 9.-15. místě je další monografie prof. Vernera, „Abusir XXVIII. The Statues of Raneferef and the Royal Sculpture of the Fifth Dynasty“. Na děleném 39.-42. místé se nachází „Lékařství starých Egypťanů II. Vnitřní lékařství“ E. Strouhala, B. Vachaly a H. Vymazalové. Podrobné výsledky soutěže naleznete na této adrese. Bližší informaci o publikacích najdete na našem webu.

Úvod > Nástěnka > V soutěži monografií na Univerzitě Karlově uspěli autoři z ČEgÚ